EN ÇOK OKUNANLAR

SON YORUMLAR

DOĞAN REKLAM 2020’DE DİJİTAL BASKI GRUBUNA ODAKLANACAK

DOĞAN REKLAM 2020’DE DİJİTAL BASKI GRUBUNA ODAKLANACAK

19-22 Eylül tarihlerinde Tüyap’ta Sign İstanbul Fuarı’na katılan Doğan Reklam, reklam malzemeleri konusunda sektördeki konumunu daha da güçlendirdi. Kompozit levha denince ilk akla gelen firmalardan biri olan firma, 2020 yılı itibariyle dijital baskı grubunda ithal ürünleri de portföyüne ekleyecek. Biz de fuar vesilesiyle bir araya geldiğimiz firma sahibi Adem Doğan ile önümüzdeki süreçteki projelerini konuştuk.Öncelikle fuar Doğan Reklam olarak nasıl geçiyor? Fuarda tanıttığınız ürün gruplarınız hakkında bilgi alabilir miyiz?


14 senelik bir firma olsak da bu yıl bizim altıncı Sign İstanbul katılımımız. Önceki senelerde çok güzel sonuçlar almış ve halen devam eden güzel iş birlikleri kurmuştuk. Umarız ki bu yıl da portföyümüze yeni müşterileri ekleyebileceğimiz güzel bir fuar olur. İyi sonuçlar alırsak seneye bir kez daha fuarda yer almayı isteriz. Fuar ilk gün durgun olsa da, sonraki günler beklentimizin gayet üzerindeydi. Elbette fuarın nasıl geçtiğini buradaki kalabalıktan ziyade fuar sonrası üç – dört ay devam eden görüşmeler ve neticeler belirleyecek. Ama sonrası için de güzel olacağını düşünüyoruz. Biz artık 14 senedir sektörde oldukça bilinen ve güvenilen bir firmayız. Ürünlerimizin sunduğu kalite güvencesini anlatmamıza gerek yok. A’dan z’ye tüm reklam malzemelerini bünyemizde bulunduruyoruz.


Kompozit ürünlerden LED grubuna, yapışkanlı bantlardan folyolara kadar ürünlerimizi sektöre sunmaya devam ediyoruz. Bizim fuara katılma amacımız da ürünlerimizi tanıtmaktan ziyade mevcut dostlarımızla bir araya gelmek, müşterilerimizin varsa talep ve ihtiyaçlarını bizzat dinleyerek çözüm sunmaya çalışmak ve yeni iş bağlantıları yakalamak. Fuarlar sayesinde müşterinin gereksinimlerini bizzat dinleme fırsatınız oluyor. Her ne kadar satış ekibimiz sürekli müşteri ziyaretleri yapsa da, buradaki dört gün boyunca hep beraber tüm odağımızı buna ayırmak bizim için çok kıymetli. Bunun da güzel geri dönüşleri olduğuna inanıyorum. Firmayı kurduğum günden bu yana bir ürün grubu ile öne çıkmak isteyerek kompozit panellerde öncü olmayı başardık. Bu konuda tüm ülke piyasasında ciddi bir ivme yakaladık. Sektör de zaten bizi alüminyum levha, kompozit panel ve dekota ürün gruplarımızda gayet iyi tanır halde. Bu bilinirliğimizi de kaliteli ürün grubumuza, güçlü stok yapımıza, uzman ekibimize ve her zaman müşteri memnuniyetine verdiğimiz öneme bağlıyoruz.


Önümüzdeki süreçte yeni projeleriniz var mı?


Hayalimde birkaç proje var. Bunların en önemlisi; yakın zamanda özellikle dijital baskı ürünleri grubunda kendi ürünlerimi imal ettirip Türkiye pazarına getirmek istiyorum. 2020’nin ilk çeyreğinde bu planı hayata geçirmek istiyoruz. Levha grubunda zaten hem maliyet hem de kalite anlamında sektörde iyi bir konumdayız. Dijital baskı grubu ürünlerini iç piyasadan sağladığımız için daha yüksek maliyetler ortaya çıkıyor; ancak bu ürünlerin ithalatına başladığımızda istediğimiz kalitede ürünü daha uygun maliyetle sektöre sunabilir hale gelmeyi düşünüyoruz. Elbette bu süreç güçlü bir yapıyı gerektiriyor. Hem ithalat, hem stok hem de sevkiyat açısından belirli bir altyapınız olması lazım. Biz de Doğan Reklam olarak bu altyapıya halihazırda sahip olduğumuz için 2020 itibariyle start verebilir durumdayız.


Son zamanlarda ekonomik daralmanın yaşanması ile özellikle reklam ve baskı sektörü ciddi bir ivme kaybetti. Siz bu durumu nasıl değerlendiriyorsunuz? Önümüzdeki süreci nasıl öngörüyorsunuz?


Bence 2019 senesi Ekim ayı itibariyle daha stabil hale geleceğimizi düşünüyorum. Nedeni de bayramlar ve yıllık izinler dahil tatillerin artık bitip insanların çalışmaya odaklanması, seçimlerin geride kalması, banka faizlerinin düşmeye başlaması, konut kredilerinin düşmesi gibi düşünülebilir. Bundan sonra alımlar ve yatırımlar da artacak ve sektörü hareketlendirecektir. Sürecin genel olarak iyiye gittiğini düşünüyorum. Umarım bunun yansımalarını sahada da görebiliriz. Karamsarlığa hiç katılmaya gerek yok.

Kaynak : SignGraphic Dergisi

DİĞER BLOGLAR

YORUMLAR

    Henüz Yorum yazılmamış.İlk yorum bırakan sen ol..!

BİR YORUM YAZ

Canlı Destek Scroll